Produkcja mebli kuchennych
Produkcja korpusów szafek kuchennych
Po wyciągnięciu formatek przechodzimy do wykonywania otworów pod łączniki i okucia meblowe. W każdym mniejszym czy większym zakładzie stolarskim do wykonania tej operacji wykorzystuję się wiertarkę wielowrzecionową z modułem o rozstawie wrzecionek co 32 mm. Rodzaj mocowania wierteł uzależniony jest od producenta maszyny. Możesz mocować je za pomocą szybkozłączek. Wówczas wymiana wierteł jest szybka i łatwa dla operatora albo wkładane we wrzecionko i przykręcane imbusami (kluczami trzpieniowymi) bądź też wkręcane do wrzecionek wiertarki na gwint M10 lub M8.
Aktualnie w niektórych zakładach stolarskich operację wiercenia otworów przejmują również obrabiarki CNC do nestingu wyposażone w głowice wiertarskie lub wiertła. W zależności od marki maszyny mocujesz je w uchwycie frezarskim HSK63F bądź ISO.
Nawierty są oczywiście wykonywane nie tylko w formatkach meblowych ale także w drzwiczkach do mebli kuchennych, ponieważ potrzebujemy otwory pod zawiasy puszkowe takich firm jak m.in. Blum, Hettich, FGV, Hafele czy Salice.
Fronty czyli drzwiczki do mebli kuchennych
Końcowy efekt wizualny umeblowania każdej kuchni to zasługa frontów meblowych. M.in. dlatego ich wykonanie wymaga szczególnej staranności. W zależności od zamówienia klienta jak i możliwości (czyli wyposażenia) danej stolarni mogą być one wytwarzane w Twoim zakładzie lub u producenta frontów meblowych, który specjalizuje się jedynie w ich produkcji.
O rodzaju frontów meblowych decydują natomiast takie czynniki jak: przeznaczenie mebli, gust klienta, jego możliwości czy założenia finansowe. Drzwiczki produkujesz w następujących wersjach:
– fronty foliowane
-fronty lakierowane
-fronty akrylowe
-fronty fornirowane
-fronty ramkowe aluminiowe z wypełnieniem
-fronty drewniane
Montaż mebli kuchennych
Po pierwsze gdy mamy już gotowe szafki kuchenne z frontami oraz docięty blat laminowany, drewniany lub granitowy. Możemy dostarczyć elementy do klienta i na miejscu wykonać montaż pojedynczych szafek pod zabudowę kuchni. Nieodzowny element montażu mebli kuchennych stanowi instalacja urządzeń używanych na co dzień w kuchni. Takich jak zmywarka, lodówka, płyta grzejna, piekarnik, mikrofalówka, okap, zlew wraz z armaturą oraz oświetlenie pod szafkami i w szafkach. W etapie końcowym montujemy cokoły, uszczelki oraz listwy ozdobne.