Stół pomiarowy mConti- precyzyjna kontrola jakości w każdej stolarni
Produkcja mebli w nowoczesnych stolarniach odbywa się z wykorzystaniem zaawansowanych technicznie maszyn. Kontrola jakości poszczególnych elementów warunkuje zaś prawidłowe wykonanie każdego elementu, a więc finalnie gatunkowość wyrobu. Dlatego każdą fabrykę mebli jak również zakład stolarski warto wyposażyć w elektroniczny stół pomiarowy.
O zastosowaniu stołu pomiarowego pisaliśmy tutaj
Możliwości pomiarowe stołu mConti
Ograniczenie produkcji wadliwych formatek, wzrost jakości i efektywności wytwórstwa to realnie osiągalny priorytet. Zastosowanie nowoczesnego stołu pomiarowego mConti pomoże Ci bowiem odpowiednio skonfigurować maszyny do drewna oraz ustawić narzędzia. Do zadań tego urządzenia należy także ocena jakości końcowej wyrobów jak również sprawdzanie elementów meblowych i półproduktów dostarczanych przez podwykonawców.
Wszystkie wymiary (długość, szerokość i grubość formatki) weryfikujesz podczas pomiaru w trójosiowym układzie współrzędnych. Podobnie zresztą jak odległość otworów od krawędzi. Sprawdzanie elementów meblowych za pomocą stołu pomiarowego mConti nie ogranicza się oczywiście do mierzenia wyżej wspomnianych parametrów.
Zaawansowana technicznie stacja kontroli określa także:
- rozstaw otworów przelotowych i nieprzelotowych
- głębokość nawierconego otworu na wąskiej i szerokiej płaszczyźnie elementu
- równoległość krawędzi formatki meblowej
- szerokość i głębokość wręgów meblowych oraz nutów
- raportowanie pomiarów z systemu CAD
Stół pomiarowy mConti przystosowany jest również do podłączenia komputera z oprogramowaniem do przesyłania danych w systemie CAD. Pozwala to na importowanie rysunków, automatyczne raportowanie pomiarów danego elementu, odczytywanie oraz zapis danych. Kontrola formatek meblowych i porównywanie tolerancji mierzonych parametrów na monitorze zapewnia wysoki komfort pracy. W szczególności dlatego, że ewentualne nieprawidłowości wyraźnie widać od razu i na bieżąco można je korygować.
Tak szeroki zakres formatowania płyty meblowej oraz pozostałe możliwości pomiarowe skutecznie optymalizują rozkrój i obróbkę materiału. Eliminują ludzkie błędy oraz niedoskonałości ręcznych urządzeń.
Wyposażenie dodatkowe oraz warianty stołów pomiarowych
Najbardziej typowy stół kontrolny mConti jest przystosowany dla paneli o wymiarach 2500mm na 1000 mm oraz grubości 50mm. Przy czym ma dokładność 0,1mm. Niemniej jednak stacje pomiarowe tej marki produkowane są w trzech standardowych wersjach:
- I wersja zakres pomiaru 2200 x 700mm
- II wersja zakres pomiaru 2500 x 1000mm
- III wersja zakres pomiaru 3100 x 1000mm
W przypadku zainteresowania wymiarami niestandardowymi istnieje zaś możliwość realizacji zamówienia indywidualnego. Po uprzednim złożeniu zapytania.
Dodatkowe wyposażenie
Natomiast każdy stół o w/w wymiarach klient może w dowolny sposób skonfigurować poprzez zainstalowanie wybranego wyposażenia. Do wszystkich wariantów stołu pomiarowego została zamontowana głowica rewolwerowa z 6 różnymi końcówkami. Głowica taka umożliwia kilka typów pomiarów. Dodatkowo możesz dołożyć system podciśnieniowy do trzymania małych elementów podczas pomiarów. Producent urządzenie kontrolne fabrycznie przystosował do instalacji oprogramowania do odczytu plików CAD. Stół pomiarowy można również przystosować do pomiaru z prawej strony oraz pomiaru w osi X.
Zalety, które doceni każda fabryka mebli i każda stolarnia
Zarówno fabryki posiadające linie produkcyjne jak i małe zakłady stolarskie dążą do tego samego celu. Jest nim zoptymalizowanie czasu i kosztów pracy oraz przekazanie odbiorcy wyrobu możliwie najwyżej jakości. Dlatego praktycznie wszyscy użytkownicy elektronicznych stołów pomiarowych wskazują te same zalety. Doceniają szybkość i dokładność pomiarów, łatwą obsługę oraz konstrukcję dostosowaną do pracy bezpośrednio na hali produkcyjnej.
Gdzie postawić stół pomiarowy?
Stół może więc możesz ustawić w zapylonym środowisku, dajmy na to w Twojej hali, gdzie w pobliżu znajdują się maszyny do drewna. Jako cechę wielce praktyczną wskazują także modułowość stołu kontrolnego, czyli opcję rozbudowy o wspomniane wyżej funkcje dodatkowe.