Stół pomiarowy do kontroli formatek meblowych, szklanych, metalowych – nowoczesność, efektywność zysk dla Twojej firmy.
Na początek jakości mebli
Ogromna konkurencja na rynku meblarskim – zarówno polskim jak i zagranicznym – motywuje producentów mebli do stałego ulepszania swych wyrobów pod względem jakości oraz walorów wizualnych. Jedynie taka postawa gwarantuje bowiem zdobycie i utrzymanie odpowiednio wysokiej pozycji wśród tak licznych firm działających w przemyśle meblarskim. Okazuje się, że zaangażowanie, staranność, a nawet nowoczesne parki maszynowe to jeszcze nie wszystko, co jest niezbędne do wyrobu mebli najwyższej klasy. Klienci są coraz bardziej wymagający, wskazują m.in. potrzebę kontroli jakości elementów meblowych drewnianych czy też z płyty wiórowej albo MDF. Powinna ona przebiegać powinna na każdym etapie produkcji. Słusznie, ponieważ działania te rzeczywiście przyczyniają się do ograniczenia produkcji wadliwych formatek, co z kolei pozytywnie wpływa na prosperowanie danego przedsiębiorstwa, gdyż firma oszczędza w ten sposób materiały, maszyny oraz prąd. Najlepsze rezultaty przynosi tutaj zastosowanie elektronicznych stołów kontrolnych, dzięki którym wszelkie nieprawidłowości można niemalże całkowicie wyeliminować.
Zastosowanie stołu pomiarowego
Co więcej, stół pomiarowy przeznaczony jest nie tylko dla przemysłu meblowego ale również szklarskiego,
metalowego i sektorów pokrewnych pod względem konieczności wykonywania działań kontrolnych. Szczególnie przydatny podczas oceny jakości produkowanych wyrobów. Zastosowanie znajduje również w trakcie procesu produkcyjnego do konfiguracji maszyn przemysłowych i linii produkcyjnych podczas ustawiania narzędzi (np. frezów do drewna bądź wierteł), na końcu zmiany do oceny jakości produktów, do ich certyfikacji oraz do oceniania półproduktów dostarczanych przez podwykonawców. Dzięki swym zaletom elektroniczny stół pomiarowy zapewnia znaczny wzrost jakości i efektywności. Urządzenie to jest realną stacją kontroli, umożliwiającą sprawdzanie wszystkich wielkości w trójosiowym układzie współrzędnych. Precyzyjne, solidne, łatwe w użyciu. Może funkcjonować w zapylonym środowisku czyli bezpośrednio na hali produkcyjnej pomiędzy maszynami do obróbki drewna.
Łatwa obsługa stołu pomiarowego
Zalety o których warto wspomnieć to przede wszystkim szybkość i zaskakująca wręcz precyzja pomiaru. Nieskomplikowana obsługa łatwa obsługa, każdy pracownik da sobie radę. Stabilna, mocna konstrukcja, umożliwiająca pracę bezpośrednio na hali oraz wyposażenie w głowicę rewolwerową, pozwalającą wykonywanie kilku typów pomiaru. Istotny walor stanowi także modułowość, dzięki której urządzenie da się rozbudować o dodatkowe funkcje. Ponadto zgodnie z ideą nowoczesności, elektroniczny stół pomiarowy fabrycznie przystosowany został do podłączenia komputera. Potrzebne jest dodatkowe oprogramowanie do wymiany danych w systemie CAD. Udostępnia opcję automatycznego odczytu oraz zapisu zestawień danych.